SEO Denetimi

Teknik sorunlar için web sitesini tarayın ve nasıl düzeltileceğine ilişkin ayrıntılı kılavuzlarla öncelikli bir yapılacaklar listesi alın.

Something went wrong. Please, try again later.
Sitechecker crozdesk rating Sitechecker crowd rating Sitechecker capterra rating
Sitechecker trusted company

Tüm site sahipleri, hedef anahtar kelimelerin arama motorunda etkili olabilmesi için sitelerin ne kadar iyi sıralandığını bilmelidir. Ayrıca, başarılı olmak için rakiplerin anahtar kelime sıralamalarını izlemek de gereklidir.

Anahtar kelime konumu, bir web sitesinin o anahtar kelime için arama motorlarında sıralaması veya yeri için kullanılan terimdir. Bir web sitesini tanıtmanın amacı, arama motoru sıralamalarında ilk üç konumdan herhangi birini yakalamak ve korumaktır. Ancak ilerlemek için şu anda nerede olduğunuzu ve rakiplerinizin nerede olduğunu araştırmanız gerekir. Promosyon hedeflerinize ulaşmak için başarılı bir SEO stratejisi geliştirmenizi sağlayacaktır.

Sitenizin konumlarını belirlemek biraz zaman alabilir, ancak biraz çabayla harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Sitenizin şu anda anahtar kelime sıralamasında nerede olduğunu öğrenmek için ücretsiz Google web sitesi sıralaması kontrol aracını kullanın. Bu yazıda, Google web sitesi sıralama denetleyicisi ile web sitenizin konumunu nasıl iyileştirebileceğinizi anlatacağız ve aracı nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Hemen başlayın ve arama motoru konumları ve arama trafiği için sonsuz bir yarışta rakiplerinizi yenin, biz de bunu yapmanıza yardımcı olalım.

Anahtar kelime sıralaması denetleyicisi nedir?

Google web sitesi sıralama denetleyicisi, sitenizin Google’da hangi anahtar kelimelerle ve hangi konumlarda sıralandığını gösterir. Araç, sitelerini iadenin zirvesine çıkarmak isteyenler için anahtar kelimeye göre URL’ler, konum ve hacim ve diğer faydalı veriler sağlar. Anahtar kelime verileri ayda bir güncellenir.

Google web sitesi sıralama bulucu, belirli bir anahtar kelime için bir web sitesinin konumunu belirlemek için arama motoru sonuçlarına eklediğiniz anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini kontrol eden etkili bir anahtar kelime konum denetleyicisidir. Bir anahtar kelime yazarsanız, web sitenizin o anahtar kelime veya kelime öbeği için sonuçlarda diğerlerinin arasında nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu arada, ücretsiz ve basit araç çubuğumuz, ilgilendiğiniz anahtar kelimeler için yalnızca sizin sıralamanızı değil, rakiplerinizin sıralamasını da kontrol edebilir. Prensip aynıdır, alan adını ve anahtar kelimeyi girin. Bu nedenle, bir rekabet anahtar kelime konumu analizi yapmak veya web sitenizi analiz etmek için yeni Google web sitesi sıralayıcı kontrol aracımızı kullanmalısınız. Aracın kullanımı kolaydır ve sektördeki acemi SEO’lar bile onu kullanmakta zorlanmayacaktır.

Anahtar kelime sıralaması denetleyicisi ile anahtar kelimeleri ücretsiz olarak nasıl kontrol edebilirim?

Bu nedenle, en iyi anahtar kelime sıralaması denetleyicisini olabildiğince etkili bir şekilde kullanmak için, onu diğer araçlarımızla birlikte kullanmayı deneyin. Örneğin, Geri Bağlantı Denetleyicisi, rakiplerinizin sitelerine aldığı geri bağlantıları bulmanıza ve hangi geri bağlantı oluşturma stratejilerini kullandıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca backlinklerde kullandıkları anahtar kelimeler hakkında da bilgi alabileceksiniz.

Rakiplerinize en fazla trafiği hangi anahtar kelimelerin ve ülkelerin getirdiğini kolayca ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Rank Checker’ımız, siteleriniz ve doğrudan rakiplerinizin siteleri hakkında faydalı bilgiler edinmenize yardımcı olur. Kendi SEO stratejinizi izlemek ve geliştirmek için bu bilgileri kullanın. Web sitenizin SEO anahtar kelime sıralamalarını analiz etmek için Google Arama Konsolunu da kullanabilirsiniz. Bu uygulama size SERP sıralamaları hakkında değerli raporlar sunacaktır.

Hangi anahtar kelimelerin çevrimiçi işiniz için en iyi sonucu verebileceğini analiz ettikten sonra, bunları arama motoru konum izleme aracı veya yerel anahtar kelime izleme ile izlemeye başlayın. Hangi sayfa içi iyileştirmelerin ve optimizasyonların sitenizin arama motorlarının gözündeki sıralamasında en büyük etkiye sahip olduğunu takip edebileceksiniz.

Hızlı Anahtar Kelime Sıralaması Denetleyicisi aracının ücretsiz deneme sürümünü kullanın. Aşağıda, iki basit adımda siteniz için profesyonel anahtar kelime sonuçlarını nasıl alacağınızı gösteriyoruz.

1. Adım: URL ekleme

Alan adını, anahtar kelimeleri ve arama motorunu girin ve mavi ok düğmesini tıklayın. Bundan sonra programda sitenin analizi başlayacak ve bir raporlama alacaksınız. Hem kendi sitenizi hem de rakiplerinizin sitesini izleyebileceğinizi unutmayın.

Ücretsiz Anahtar Kelime Sıralaması test cihazı

2. Adım: Sonuç

Kontrolü tamamladıktan sonra, sitenizin sıralamasında ilk 10 anahtar kelimeyi keşfedeceksiniz.

Ücretsiz Anahtar Kelime Sıralaması denetleyicisi test durumu

Raporda görüntüleyebileceğiniz aşağıdaki metriklere sahip olacaksınız:

Anahtar kelime — siteniz için ilk 10’daki anahtar kelime veya kelime öbeği.

URL — anahtar kelimenin bulunduğu web sayfasında.

Hacim — son 12 ay içinde bu anahtar kelimenin kaç kez kullanıldığının ortalama yığını.

Konum — kelimenin takvimde seçilen son gündeki derecesi.

TBM — ortalama tıklama başına maliyet.

Ülke — web sitesinin anahtar kelimeye göre sıralandığı coğrafi bölge (örneğin, Avustralya).

Ücretsiz Anahtar Kelime Sıralaması analizörü anahtar kelimeleri

Ayrıca, Rank tracker aracımızı da kullanabilirsiniz. Web sitenizin SEO sıralamasını düzenli olarak izlemenize ve hangi eylemlerinizin büyümeye yol açtığını bulmanıza ve birden fazla kritik olduğunda ilk bilen siz olmanıza yardımcı olur. Chrome’daki Rank Tracker ile web sitenizdeki sorunları düzeltmenin web sıralamanızı nasıl iyileştirdiğini kolayca izleyebilirsiniz.

Google anahtar kelime sıralaması kontrolü için ücretsiz SEO aracı

Anahtar kelime konumu nedir ve neden önemlidir?

Sitenizde daha iyi bir anahtar kelime sıralamasına sahip sayfalar, daha fazla anahtar kelime için sıralanır. Bu, arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkma ve daha fazla trafik alma şanslarının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, hedef kitlenizin hangi anahtar kelimeleri aradığını ve hangi anahtar kelimelerin size daha fazla organik trafik getirebileceğini bilmelisiniz.

Anahtar kelime yerleştirme ve sıralama ilgili kavramlardır. Hangi kelimelerin arandığını bilerek tanıtımınızı iyileştirebilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Rakiplerinizin anahtar kelimelerini analiz ederek zayıf yönlerinizi bulabilir ve avantaja dönüştürebilirsiniz.

Kullanıcıların arama motorlarında sizi aramak için kullanacakları farklı kelimeleri analiz etmek gerekir. Anahtar kelimeleri sitenizin içeriğindeki arama sorgularının sayısına göre uygulama ile analiz etmek, tanıtım stratejinizi ayarlamanıza ve sitenize daha fazla arama trafiği çekmeye başlamanıza yardımcı olabilir. Daha yüksek arama motoru sıralamaları almanızı ve rakiplerinizi geçmenizi sağlayacaktır.

Sıralamanızı kontrol etmek önemlidir, ancak sitenin teknik durumunu da kontrol etmelisiniz!

Sitenizi tarayın ve kullanıcılarınıza veya web sitenizin SEO'suna zarar verebilecek her türlü sorunu bulun.

Something went wrong. Please, try again later.
Sitechecker rating on crozdesk Sitechecker rating on crowd Sitechecker rating on capterra

Web sitemin anahtar kelime konumunu nasıl artırabilirim?

Terfi stratejinizden istediğiniz sonuçları alamıyorsanız, muhtemelen bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor. Araç setimiz ile sitenizi analiz edin ve sitenin arama sonuçlarındaki konumunu ve anahtar kelimelerinizin konumunu izleyin. Düzenli anahtar kelime analizi, hangi belirli kelimelerin ek trafik getirebileceğini belirtir.

İlk etapta olmak için bir hedef belirlerseniz, terfi için her zaman kazanan bir strateji olmayabilir. Çoğu site sahibi, sitenin ikinci sayfayı temel almasını ve ardından yavaş yavaş arama motoru sonuçlarında ilk sayfaya getirmesini ister. İlk etapta sitelerin genellikle birleşik yerlerine sıkı sıkıya tutulduğunu ve onları taşımanın kolay olmayacağını unutmayın. Önce en üstteki beşte olmaya çalışın, sonra yavaşça ilerleyin.

Tanıtımınızın daha etkili olması için, web sayfanıza zaten en fazla trafiği çeken anahtar kelimeleri kullanın. Ardından arama hacmi yüksek olan anahtar kelimelere dikkat edin. Ayrıca uzmanların stratejilerine iş değeri yüksek anahtar kelimeler eklemesi pek yaygın değildir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Size değerli trafik ve potansiyel müşteriler getirebilirler.

Sıralamaların ve trafiğin listeleme konumunu büyük ölçüde etkileyen birçok gerekli faktör vardır. Kullanıcıların ve arama motorlarının sitenizin gerçek kalitede olduğunu düşünmesi için arama platformu yönergelerini izleyin. Arama genie robotları için değil, öncelikle kullanıcılar için içerik oluşturma hedefini aklınızda tutarsanız, sitenize iyi küresel tanıtım sonuçlarının gelme olasılığı daha yüksektir.

İşte Neil Patel tarafından sıralamanızı artıracak 3 canlı SEO stratejisi.

SSS
Bunu ücretsiz çevrimiçi yazılımımız Google PageRank Checker ile yapabilirsiniz.
GWT anahtar kelime sıralamasını tespit etme aracı olarak: yanlış olamaz çünkü konum verileri doğrudan büyük resmi gösteren Google'dan sağlanır. Bilgileri GWT sayfasından kontrol edebilirsiniz
Ücretsiz Anahtar Kelime Sıralama Denetleyicisi'nde anahtar kelimeleri bulduktan sonra, tüm değişiklikleri görüntülemek ve indirmek için Sıra İzleyiciyi kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar neler söylüyor

31/01/2024 itibarıyla sağlanan veriler
Diğer harika SEO araçlarımıza göz atın!
İçerik Optimizasyonu
Anahtar Kelime
Bağlantı kurma
Site Dışı SEO
Sayfa İçi SEO
Sıralama Takibi
Tüm araçları görüntüle
close