SEO Denetimi

Teknik sorunlar için web sitesini tarayın ve nasıl düzeltileceğine ilişkin ayrıntılı kılavuzlarla öncelikli bir yapılacaklar listesi alın.

Something went wrong. Please, try again later.
Sitechecker crozdesk rating Sitechecker crowd rating Sitechecker capterra rating
Sitechecker trusted company

Web Sitesi Trafik Tahmincisi nedir?

Çevrimiçi varlıklarını optimize etmek isteyen herhangi bir site sahibi veya pazarlamacı için vazgeçilmez bir araçtır. web sitesi trafiği denetleyicimiz, çok yönlü ve güçlü bir veri analiz aracıdır web sitenizin performansını izlemenize, analiz etmenize ve optimize etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Alan trafiği denetleyicisinin temel özellikleri:

  • Hepsi Bir Arada Kontrol Paneli: Google Analytics, Google Search Console ve SERP’den kapsamlı verilere tek bir uygun yerden erişerek zamandan ve emekten tasarruf edin.
  • Kullanımı Kolay Arayüz: Kullanıcı dostu panolarla web trafiği aramamız, web sitenizin metrikleri arasında sorunsuz bir şekilde gezinmeyi ve büyüme fırsatlarını ortaya çıkarmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.
  • Rakip Analizi: organik trafik verileri, SERP görünürlüğü ve en çok trafik oluşturan anahtar kelimeleri. Sitenizi optimize etmek ve rakiplerinizi geride bırakmak için bu bilgilerden yararlanın.
  • Küresel SEO platformunun özellikleri: Küresel SEO platformumuz, trafik verisi analizinden çok daha fazlasını sunar. Sitechecker, SEO denetimleri (sayfa içi ve sayfa dışı), sıra izleme, site izleme ve daha fazlası. Bu tür faydalı veri analizleri ile tehditleri kolayca ortadan kaldırabilir ve fırsatları öngörebilirsiniz.

Web Trafiği Analizi ve İzlemenin Önemi

Web sitenizin trafik verilerini analiz etmek, çevrimiçi varlığı teşvik etmek ve organik arama yapan ziyaretçileri ve satışları artırmak için çok önemlidir. Sitenizin boyutu veya kullanıcı sayısı ne olursa olsun, normal kullanıcı oturum denetimler önemlidir.

Aracımız, kaynakları da dahil olmak üzere web sitenizin ziyaretçileri hakkında değerli bilgiler sağlar (organik, doğrudan, ücretli, sosyal, yönlendirme, e-posta vb.) ve davranış bilgilerini içerir ve ayrıca iyileştirilmesi gereken alanları belirleyerek sitenizi optimize etmek için bilgiler sunar. Verileri ne kadar detaylı işlerseniz o kadar iyi ve doğru sonuçlar elde edersiniz.

Sitenizin performansını ve sıralamasını izlemiyorsanız, sürekli olarak potansiyel ziyaretçileri ve yeni kullanıcıları kaçırıyorsunuz demektir. Her gün, bir sitenin başarısını ölçmek için yeni etkileşim ölçümleri var, ancak web sitesi trafik kontrollerinin temelleri hayati önemini koruyor.

Trafik tahminini daha derinlemesine incelemenize ve trafik bulucumuzun sağladığı tüm özelliklerden tam olarak yararlanmanıza yardımcı olacak bir video kılavuzu oluşturduk.

Araç Nasıl Kullanılır?

1. Adım: Trafiği kontrol etmek istediğiniz alanı girin, ardından “Trafik kontrolü” düğmesini tıklayın

Web trafiği denetleyicisi 1. adım nasıl kullanılır
Not: Sonuçları almak ve Sitechecker'ın özelliklerine 14 gün boyunca erişmek için ÜCRETSİZ denemenizi başlatın. E-posta, Google veya Facebook hesabınızla kaydolmak kolaydır. Kredi kartına gerek YOK.

2. Adım: Trafik verilerine erişmek istediğiniz siteyi belirtin

Güçlü aracımız, hem kendi web siteniz hem de rakipleriniz için trafik verilerine kolay erişim sağlar. Ayrıca, her iki senaryo hakkında daha derin içgörüler elde etmenize yardımcı olacak bir dizi değerli özellik ekledik. Bu özellikleri kullanmak, çevrimiçi performansınızı daha iyi anlamanızı ve sektörünüzde rekabet avantajı sağlar. Web siteniz mi değil mi diye cevaplayarak ihtiyacınıza uygun dashboardu hazırlamamıza yardımcı olursunuz.

Web trafik denetleyicisi nasıl kullanılır 2. adım - web sitesini belirtin

3. Adım: Sonuçlarınıza erişin ve güçlü özelliklerimizden yararlanın

Kendi siteniz için

Kendi sitenizin verilerine erişmek için ‘Evet, benim’‘i seçmeniz ve GA ile GSC hesaplarınızı bağlamanız yeterlidir. Bu harika özellik, site yöneticileri, SEO’lar ve pazarlamacılar için gerçekten kullanışlı olabilir. En iyi iki analiz platformundan web sitesi trafiğini tek bir yerde izlemenizi sağlar. Ayrıca değerli bilgiler içeren özel panolar oluşturduk.

Trafik denetleyici - GA ve GSC'yi bağlayın

Tüm ziyaretçiler ve Google Analytics’ten gelen organik trafik hakkında bilgi sağlayan genel trafik kontrol panellerimize göz atın. Görünürlükte temsil edilen veriler, en üst sıradaki anahtar kelimelerinize dayanırken, gösterimler, tıklamalar, tıklama oranları (TO), konumlar ve sıralamadaki anahtar kelimeler gibi diğerleri, Google Search Console’un en iyi metriklerini temel alır.

Trafik denetleyicisi - trafik panolarını kullanın

Web sitenizin dinamiklerini sorunsuz bir şekilde izlemek için, kullanıcı dostu bir arayüze sahip panolarımızda ayrıca birçok başka derinlemesine bilgi bulunur. Örneğin, Google Analytics’te e-ticaret verileriniz varsa, satış verilerine ve trafik ile korelasyonlarına erişebilirsiniz. Bu size web sitenizin gelir performansının tam bir resmini verir. Ayrıca, ister günlük, ister haftalık veya aylık olsun, belirli bir zaman aralığı için verileri kontrol etmek kolaydır.

Trafik denetleyicisi - GA verileri

GSC içgörüleriyle ilgileniyorsanız, performans, konumlar, görünürlük, ilk 100 anahtar kelime ve ilk 100 açılış sayfasını içeren panoya göz atın.

Trafik denetleyicisi - GSC verileri

Benzer bir pano, sıralama izleyiciden gelen anahtar kelimeler içindir.

Traffic checker - Rank Tracker data

Birden çok web siteniz varsa, bir SEO ajansı için çalışıyorsanız veya büyük bir girişimci web sitesini yönetiyorsanız, aracımızın takdir edeceğiniz belirli bir özelliği vardır. Proje panosu, sizin veya müşterilerinizin sahibi olduğu bir yığın site için trafiği ve diğer performans ölçümlerini izlemenize olanak tanır. Alternatif olarak, örneğin büyük bir projeyi belirli bölümlere veya dillere ayırabilir ve bunları ayrı ayrı izleyebilirsiniz.

Trafik denetleyicisi - farklı projeler

Müşterileriniz için raporlar hazırlamanız gerekiyorsa, size yardımcı oluyoruz. Onları zaten sizin için oluşturduk, bu yüzden tek yapmanız gereken onları indirmek veya paylaşmak.

Trafik denetleyicisi - raporlar

Rakip web sitelerinin analizi için

İlk olarak, verilerin net, güncel olduğundan ve analiz için yerel pazar durumu hakkında bilgi sağladığından emin olmak için belirli bir bölge seçmenizi öneririz.

Trafik denetleyicisi rakip testi

Bir web sitesi trafik tahmincisinin ana unsurlarına daha yakından bakalım ve bunların rakiplerinizi değerlendirmenize nasıl yardımcı olduğunu düşünelim.

Traffic checker rakip sonuçları

Organik trafik: Alan adının sıralandığı her bir anahtar kelimeyle ilişkili tıklama oranı (TO) ve arama hacminden oluşturulur.

Trafik Değeri: Google Arama’da tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı yoluyla tahmini aylık organik trafik hacmini artırmayla ilişkili masrafı temsil eder. Bu, trafiğin potansiyel mali değerinin anlaşılmasını sağlar.

Organik Arama Motoru Sonuç Sayfası (SERP) konumları: Bu metrik, bir rakibin çeşitli SERP konumlarında yer aldığı anahtar kelime sayısını gösterir: ilk 1, 2-3, 4-10, 11-20, 21 -30, 31-50, 51-70 ve 71-100. Arama sonuçlarında rakibin genel görünürlüğü hakkında fikir verir.

Ayrıca rakibimizin trafik tahmini, En İyi Anahtar Kelimeler adlı ek bir özellik içerir. Bu özellik, sitenin sıralandığı ilk 30’dan fazla anahtar kelimeyi incelemenizi sağlar. Her bir anahtar kelimeye, SERP’deki ilgili URL’si, arama sonuçlarındaki konumu, ortalama aylık arama hacmi, Google Reklamlarından elde edilen tıklama başına maliyet (TBM) ve web sitesinin anahtar kelime için sıralandığı en iyi coğrafi konumlar eşlik eder.

Traffic checker rakip anahtar kelimeleri

Yalnızca rakip site ziyaretçilerini hesaplamakla kalmayıp, aynı zamanda teknik SEO performanslarını da değerlendirmekle ilgileniyorsanız, SEO denetim özelliğimizden yararlanabilirsiniz.

Traffic checker rakip denetim özelliği

Trafik Denetleyici Aracımızla Web Sitenizin Performansının Gücünü Açığa Çıkarın!

Gelişmiş trafik denetleme aracımızla web sitenizin performansını derinlemesine inceleyin ve rakiplerinizin bir adım önünde olun.

Something went wrong. Please, try again later.
Sitechecker rating on crozdesk Sitechecker rating on crowd Sitechecker rating on capterra

Web Sitesi Ziyaretçi Denetleyicisi Hakkındaki Son Düşünceler

Aracımız, çeşitli ziyaretçi analizi ihtiyaçları için evrensel bir çözümdür. GA, GSC ve SERP’den gelen verileri tek bir yerde toplamak için kullanabilirsiniz. Tam otomatik kurulum kontrol panelleri ile faydalı bilgiler edinebilir ve size en iyi sonuçları verecek verilere odaklanabilirsiniz. Ayrıca, organik trafik tahmini ve fiyat değerlendirmesi dahil olmak üzere pazar analizi ve rakip kontrolleri için kullanabilirsiniz. Kendi performansınızı artırmak için hangi anahtar kelimelerin rakiplerinize en iyi görünürlüğü ve trafik sonuçlarını sağladığını öğrenin. Trafiği tek bir yerden kontrol etmek ve analiz etmek için harika bir çözüm olabilir.

FAQ
Evet! Web sitesi trafik analizcimiz ile 14 günlük ücretsiz bir deneme başlatabilir ve araç özelliklerimize tam erişim elde edebilirsiniz. Ancak, deneme süresi sona erdikten sonra, verilerinizi izlemeye devam etmek ve aşağıdakiler gibi ek özelliklere erişmek isterseniz: site denetimi ve izleme vb. Ücretli bir plana yükseltmeniz gerekecek.
Sitenizin alan adını girin ve ücretsiz denemeyi başlatın. Ardından, kendi sitenizi kontrol etme seçeneğini seçin. GSC, GA ve SERP'den eksiksiz veri paketi alacaksınız.
Yalnızca rakibinizin alan adını girin ve ücretsiz denemeyi başlatın. Ardından, rakibin sitelerini kontrol etme seçeneğini seçin. Birkaç saniye içinde, rakibinizin organik trafik verilerini, trafik değerini, organik SERP konumlarını ve üst sıraları alacaksınız. ziyaretçi getiren anahtar kelimeler.
Google Analytics ve Google Search Console hesaplarınızı Sitechecker'a bağlayarak, sitenizin geçmiş verilerine erişebileceksiniz.
Web sitesi trafik analizi, davranışlarını anlamak için web sitenizin ziyaretçileri hakkında veri toplamayı ve yorumlamayı (analiz etmeyi) içerir.
Aracımızla, Google Search Console, Google Analytics ve arama motoru sonuç sayfalarından (SERP) trafik web sitesi istatistiklerini kolayca ve düzenli bir şekilde toplayabilir ve izleyebilirsiniz.

Kullanıcılar neler söylüyor

31/01/2024 itibarıyla sağlanan veriler
Diğer harika SEO araçlarımıza göz atın!
İçerik Optimizasyonu
Anahtar Kelime
Bağlantı kurma
Site Dışı SEO
Sayfa İçi SEO
Sıralama Takibi
Tüm araçları görüntüle
close